foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

На початку своєї проповідницької діяльності в Україні Сондей мав близько 20 послідовників. Його проповідь не дуже сприймали люди, бували випадки, коли втручались і правоохоронні органи, розганяючи зібрання Сондея , а його самого мали намір вислати за межі України із забороною повернення. Та знайшовши підтримку серед державних службовців, Сондей знову розпочинає свою діяльність в Україні і вже в 1994 році в Київській міській держадміністрації реєструє релігійну громаду під назвою „Слово віри”. В ці початкові роки Незалежності України розгортають діяльність і багато інших сект, таких як: „Свідки Єгови ”, „Мормони”, „Кришнаїти” та ін..
Згодом П.Б. збирає все більше і більше прихильників і послідовників завдяки використанню специфічних методів. На даний час у П.Б. офіційно зареєстровано по цілій Україні більше одного мільйона віруючих членів. П.Б. найперше завойовує прихильність державних урядовців, бізнесменів та політиків. Посольство Боже на даний час має досить розвинуте видавництво, часто виходять на екран українського телебачення. Сам лідер Сондей, підтримує дружні відносини з лідерами сект інших країн світу. Ці факти свідчать про те, що у П.Б. є великі кошти.
Не останнім є питання: Чому ж люди вступають у цю організацію? Чому за відносно короткий час (11 років) П.Б. набрало так багато членів у свої лави? Є декілька основних причин: інтелектуальна, емоційна, соціальна, духовна і матеріальна. Поряд з вічними запитаннями людей: „Хто я?”, „Чому я живу?”, „А що після смерті?”, „Хто такий Бог?” П.Б. дає також досить обґрунтовані і хитрі відповіді на запитання „Як заробити багато грошей?”, „Як стати лідером?”.
Сондей сам себе називає апостолом, проте, жоден з відомих нам не проповідував ані бізнесових схем ні пірамідальних структур. Сам Господь наш Ісус Христос вчив, що: „легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому увійти у Царство Боже”(Мат.19:24).
Послідовники Сондея , як і він сам, є непоганими психологами, ось чому він так швидко завойовує людські серця. Думаю, якщо вам минулого літа 2005 року доводилось вихідними днями гуляти по Хрещатику, то ви обов’язково бачили членів П.Б., які так емоційно і нібито щиро проповідують Слово Боже, моляться, грають і співають різні пісні про Бога, роздають запрошення до себе на служіння. Якось мені доводилось почути, як один із співаків П.Б. на Хрещатику після виконання ним пісні за допомогою різних музичних інструментів сказав, що „музика є сильнішою слова, адже музика пронизує розум людини і проникає прямо в серце людини”. Хоча Біблія неодноразово акцентує увагу на проповідь словом: „І візьміть шолом спасіння, і меч духовний. Яким є Слово Боже” (Ефес.6:17), „Слово Боже є живе і діюче, гостріше всякого меча двосічного: воно проникає до розділення душі і духу, суглобів і мозку, і судить помисли і наміри сердечні” (Євр.4:12). Християнство, навіть традиційне не відкидає музики, однак ми не пам’ятаємо жодного апостола, який ходив би з барабаном чи якоюсь там балалайкою. Апостоли Євангеліє Христове – словом (Діян.11:19;14:25;6:2-7;14:3.).
Думаю кожний психолог погодиться, що вплив музики на людську свідомість є досить значним. Цікаво, що одна пісня П.Б. триває набагато довше за звичайну, приблизно 10-15 хвилин, що заставляє людину запам’ятовувати слова пісні і повторювати їх за виконавцем. Зміст же самих пісень побудований так, що Бог є слугою членів П.Б., тобто, щоби вони не попросили, все їм дасться. Основною заслугою для господньої підтримки, звичайно, є обов’язкова пожертва десятої частини грошей на Посольство Боже.
Збирання пожертв нагадує „ вициганювання ”, коли циганка спочатку заговорює свою жертву чи „жертводавця”, а потім починає помалу витягувати всі гроші до копійки. Так і Сондей, разом зі своїми друзяками витягує зі своїх жертв десяту частину заробітку. При цьому ще й мовлять примовляють: дасте більше Господь дасть більше. Рахувати чужі гроші справа, звісно невдячна, та й непотрібна, (за виключенням СБУ та прокуратури), однак замітимо, що їх гра стоїть більше ніж свічок...
Це „збитково-прибуткове” явище можна побачити у Києві по вулиці П.Тичини, 18. Якщо на Хрещатику адепти П.Б. говорять про Бога, спасіння, любов, то це насправді є тільки такий собі обманний трюк для того, щоб привернути до себе увагу. Основним таким похвальним для себе фактом П.Б. наводить статистику про визволення від залежності від наркоманії! Але насправді визволяються від наркоманії у П.Б. іншою залежністю!
З іншого боку, деякі чудеса можна пояснити як дії „сил темноти”, які протистоять Царству Божому. Чи це людський трюк з обманом, чи робота диявольської сили, деякі з цих подій мають вигляд чудес. Як на це реагувати і як пояснювати ці, на перший погляд надприродні явища? Ці події мали великий вплив на життя багатьох членів П.Б. Помилково вони приймали шахрайство за прояви Божого благословення. Християнин повинен перевіряти все Словом Божим. Найперше застереження ґрунтоване на Повторенні Закону13:1-3. Цей уривок підтверджує, що ошуканці П.Б. часто використовують знамення і чудеса, щоб вводити людей в оману. Уривок з Повторення Закону розповідає, що Бог дозволив цьому трапитися, щоб випробувати нашу любов і відданість. Деякі люди, які звикли довіряти побаченому, не послідують за справжнім Богом, а підуть за іншими вченнями, повіривши у знамення і чудеса його. Сам Христос говорив про таких брехунів (Мат.7:22-23). Та спробуймо перейти з Хрещатика в легкоатлетичний манеж по вул. П.Тичини 18, де події розгортаються набагато неординарніші . Тут музика і пісні порівняно з Хрещатиком є набагато гнітючішими і здається, що від басів ось-ось лусне голова, і самого мало-помалу вже втягує в ритм танцю під ці пісні, а тривалість цих пісень від загально-нормальних триває аж 15-20 хвилин. Зміст цих пісень складений так, щоб людська психіка відчула залежність від почутого. Якщо в промовах членів П.Б. на вулиці можна почути щось про Бога, то набагато складніше це почути в їхньому манежі. Тут проповіді в основному на одну тему – БІЗНЕС, БАГАТСТВО, ЛІДЕРСТВО. Господь Бог тут не виступає Творцем і Спасителем світу, а як засіб для започаткування бізнесу, засобом для того, як стати багатим. Ведучий цього шоу (чи як називають його ще пастирем) в головному увагу проповіді зосереджує на грошах. Ті люди, які каються, то основою їхнього покаяння також є бізнес, багатство. Ведучий весь час проповідує, яким способом за допомогою Бога можна заробити гроші, вириває окремі цитати з контексту Св. Писання, що саме і вслід за пастором усі дружньо записують. Протягом одного такого сеансу пастор-ведучий декілька разів закликає всіх присутніх „посіяти” зі своїх гаманців гроші у їх скриньки.
Література, яка є в продажі у П.Б. в основному такого ж змісту як і їх промови: „Роль бізнесмена в Царстві Божому”, „Як стати лідером?”, „Як за допомогою грошей заволодіти любов’ю жінки?” J . Обов’язковою у П.Б. є десятина, тобто десята частина від заробленого у тиждень, чи у місяць, що є досить вигідним для лідера Сондея . Адже нікому не спадає на думку перевірити, а куди ці гроші ідуть, перевірити банківські рахунки Сондея і ту мізерну частину, яку Сондей використовує для прикриття, допомагаючи вбогим, годуючи голодних, розбудовуючи новий „будинок для бізнесу” (на який так жертвують усі). Давайте перегорнемо сторінки св. Писання і подивимось, що там говорить Господь про багатство: „Ті, що хочуть багатіти, впадають в спокуси та в тенета, і безліч безглуздих та шкідливих бажань, що штовхають людей у прірву та погибель” (1Тим.6:9). „Горе вам багатим, бо ви вже отримали свою втіху”. „Горе вам, ситим, бо будете сумувати і плакати!” (Лк.6:24-25; 12:16-21; 16:19-31). Пастирі П.Б., як і сам Сондей в приклад людям завжди наводять царя Соломона, який був дуже багатим. Та давайте подивимось, як відносився до багатства сам Соломон „...убозтва і багатства не давай мені!...і щоб я не збіднів і не крав...”(Пр.Сол.30:7-9).Та все одно багато людей, а особливо молоді приєднується до бізнес-структури Сондея Аделаджа П.Б.. Так, звичайно, що ніхто з простих грішних людей, тим більше необізнаних у св. Писанні не відмовиться від можливості заробити багато грошей і стати багатим. Молоді люди, у недавньому студенти, щойно закінчивши вищі навчальні заклади, бажаючи заробити великі гроші, і клюють на цю наживку П.Б. Сондей спочатку кожному по-різному допомагає започаткувати свій малий бізнес, чи мати вже існуючий, але зате він потім бере собі десяту частину, хіба не вигідний такий бізнес?
Свята Православна Церква Христова вчить: ті, що вважають нещастям втрату грошей, чи майна, нехай знають, що насамперед треба бути вдоволеним тим, що Бог дає. Потім, коли зажадають від них чогось даного їм, нехай з готовністю і благодушністю, без обтяження себе скорботою з приводу цього, повертають назад дане їм Богом. Людина розсудлива не повинна позбавляти себе свободи задля багатства, хоч би навіть воно було дуже великим. Життєві блага подібні до сну, багатство має тільки примарний і короткочасний блиск. Багатство можуть викрасти і відібрати сильніші. Єдина душевна чистота є безпечним та не викрадальним надбанням і, крім того, по смерті рятує тих, що її здобули. Бо багатий годує тіло, а пізнана Бога (стриманість, доброта, благовоління, побожність і лагідність) обожнюють душу. Завданням істинної Церкви Христової є зовсім аж не здобуття багатства тут на землі, а спасіння і життя вічного у Царстві Небесному.
На відміну від інших сект П.Б. не має визначених правил та методів трактування Біблії. Як правило, тексти, наведені на підтвердження доктрин П.Б. вирвані з контексту. Якщо людина не матиме об’єктивного розуміння того, чому вчить Біблія, вона знаходиться в постійній психологічній залежності від лідера, що ми і бачимо у П.Б.
Прагнучи виглядати схожими на християнську Церкву, П.Б. використовують православну термінологію, але відкинули зміст вкладений в неї. Ця гра семантики може бути виявлена, якщо під час діалогу ви запитаєте опонента, що він має на увазі, вживаючи той чи інший вислів.
Апостол Павло неодноразово закликав остерігатись тих, які роблять розділення у Церкві Христовій: „То ж багато вас браття, остерігайтесь тих, що роблять розділення і згіршення проти вчення, якого ви навчилися і уникайте їх” (Рим. 16:17).
Багато колишніх членів П.Б. зараз знаходяться у психіатричних лікарнях під особливим наглядом лікарів, їхній психічний стан важко пояснити, а винуватців цього знайти неможливо, бо ті хто довели цих людей до такого стану відповідальності на себе не беруть. Зараз ці нещасні вже не є цікавими ні Сондею , ні іншим шахраям П.Б., адже десятини вони вже ніякої з психіатричної лікарні не принесуть, хіба, що тільки значні витрати. Лікарі-психіатри вкрай стурбовані їхньою байдужістю до життя, спроби повернути цих людей до нормального стану не завжди закінчуються вдало. Звичайно, дії П.Б. не залишаються непоміченими і зовні. Нещодавно Сондея запросили у США як дуже впливового психолога, зробити щось подібне і там. То ж не будемо байдужими ні до самих себе, ні до сусідів християн, а нам потрібно „боротися за віру, раз дану святим” (Юд.3).
Сам Ісус Христос застерігав: „Бережіться, щоб хто не звів вас, бо багато прийдуть і будуть говорити: Я Христос, і зведуть багатьох”. Отож зі всього прочитаного видно про справжню сторону „Церкви Посольства Божого” і про наміри їхніх лідерів, які основною метою мають як найбільше здобути грошей для себе, зробити розділення у народі, що їм досить непогано вдається.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2