foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Палестина, де жив Ісус, займає приблизно 25 тис. км2, тобто за розмірами трохи більша, ніж Крим.
Незважаючи на те, що Палестина має малу територію, її вплив на всесвітню людську історію колосальний у зв’язку з подіями, які відбулися там. У Палестині мало води й дощів. Населення цього краю завжди виживало за рахунок важкої праці, винахідливості та кмітливості.
Палестина розташована на краю пустелі, що відділяє Азію від Африки. Європейському впливу вона відкрита з боку Середземного моря. Тому вона була збірним пунктом багатьох рас і цивілізацій з Африки, Європи і полем сутичок багатьох народів. Тут ніколи не проживав лиш один народ, а сама Палестина рідко і ненадовго об’єднувалась у самостійну державу.
Це країна різних контрастів, різноманітного клімату, різких коливань температури, де є як високі гори, так і плоскі рівнини та глибокі долини. Від покритої снігом гори Єрмон, що підіймається на 2774 м над рівнем моря, місцевість опускається до Галілейського озера — 208 м нижче рівня моря — і далі до Мертвого моря — 389 м нижче рівня моря. Долина Йордану, що починається між Ливанськими горами і горою Єрмон, разом з наявними в ній Галілейським озером і Мертвим морем, являє собою частину великого опускання земної кори по розломах, що йдуть далі в затоку Акаба, Червоне море й Східну Африку. У цьому опусканні видно сліди недавньої вулканічної діяльності, де й досі нерідко відбуваються землетруси.
Ріка Йордан на 2/3 своєї довжини тече нижче рівня моря. Спочатку стрімко Йордан змітає (зносить) снігові води Єрмону в Галілейське озеро, потім, повільно звиваючись, тече в Мертве море, яке по прямій лінії знаходиться всього в 105 км від озера. У січні й лютому Йордан виходить із берегів і тоді заповнює всю свою долину, в інші пори року ріка знову входить у свої звивисті береги. Зелена смуга рослинності супроводжує його течію серед пустельних пагорбів.
Більшість Євангельських подій відбулося в провінції Римської імперії, в Західній Палестині, розташованій між Йорданською долиною та Середземним морем. Ця провінція ділилась на три області: Галілею, Самарію та Юдею. З цих трьох Галілея найменш горбиста і найбільш багата на воду. Вона щедра ручаями та джерелами, знаменита маслинами, виноградом, пшеницею, ячменем, фруктами і худобою. У цій горбистій місцевості, де горби чергуються з обробленими долинами, проходило дитинство і раннє служіння Ісуса. Галілеянами були також більшість із 12 апостолів.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2