foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Засновник (керівник) неокульту може визнаватися або реально бути великим пророком, видатним філософом, мудрим гуру чи видаватися живим богом. Він передає своїм прихильникам певну „істину”, котра гарантує спасіння всім тим, хто повірив у неї, за умов виконання певних вимог, різних заборон, табу, на чому наголошує засновник культу.
Аналіз історичних умов виникнення сучасних неокультів, можна класифікувати їх засновників за наступними характеристиками:
1)колишні діячі традиційних церков, вчені філософії, культурознавці, етнографи та інші представники гуманітарних наук, які займаючись професійною діяльністю пішли „далі” в розумінні божественного початку та устрою всесвіту, розійшлися у поглядах із традиційними теологічними науками канонічних церков. У даному випадку культи, утворені ними, знаходяться на межі між протестантизмом і неокультизмом. Діяльність більш поміркована;
2)особи з авантюристичними здібностями, які мали поверхові знання з теології, історії розвитку церков і т.ін. Для реалізації власних амбіцій і потреб (робити гроші, панувати над людьми, прорватися на вищі елітарні рівні, очолити управління суспільствами, націями тощо), як правило, вони експлуатували антикомуністичну спрямованість своїх теорій, що у роки „холодної війни” привертало увагу ЦРУ та інших спецслужб. Використовуючи свої зв’язки зі спецслужбами, вони робили кар’єру „бога”. Після припинення блокового військово-політичного протистояння в світі у 1991 року, набувши великого економічного капіталу і всесвітньої відомості, вийшли з-під контролю спецслужб і проводять власну „світову політику”.
Наочним прикладом є засновник „Церкви Муна” – „Церкви Єднання” – Мун Сен Мен: у серпні 1946 року японські окупанти заарештували його та посадили за грати; у 1955 році Сен Мен знов опинився на лаві підсудних у КНДР „за полігамію та сексуальний розбрат”; втік до Південної Кореї, де був завербований Центральним розвідувальним управлінням ПК, згодом – ЦРУ США; використовуючи зв’язки у вказаних спецслужбах з 1957 року розпочав свою проповідницьку діяльність у США, у 1971 році переїхав на постійне проживання до Сполучених Штатів, де заснував не лишу власну „церков”, а й могутню „економічну імперію Муна”. Нині контролює значну частину світового південнокорейського бізнесу (1).
3) особи з психічними вадами, які вийшли з традиційних церков чи долучилися до релігійно-містичної діяльності за інших обставин. Як правило, очолювані ними угруповання мають найбільшу загрозу для особи, суспільства і держави.
 
(1) Привалов К. Секты: досье страха. - М.:Политиздат, 1987. - С.72.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2