foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Звістка про спробу американських біологів клонувати людський ембріон викликала справжній шквал протестів у цілому світі. Проти експериментів над людським організмом, що їх проводять представники компанії "Едванс селл текнолоджис" уже виступив президент США Джорж Буш, католицька і Російська Православна Церква та інші. Московська Патріархія, за повідомленням офіційних речників, готова навіть перейти до жорстких санкцій і відлучати від Церкви тих, хто намагатиметься клонувати людей.

Українська Православна Церква Київського Патріархату ще раніше передбачала, що проблема клонування людини постане з особливою гостротою, а тому виробила свій погляд. Цієї теми торкнувся у своєму виступі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на Помісному соборі з нагоди 2000-ліття Різдва Христового, який відбувся 9-10 січня цього року.

"Клонування, тобто отримання генетичних копій тварин, якими займаються вчені, що відкрили Бога-Творця і поставили себе на Його місце, порушило питання про можливість клонування людини. Цей намір вчених викликає протест в усьому світі, бо він може стати руйнівною силою для людства", – каже предстоятель УПЦ Київського Патріархату. На його думку, "клонування відкриває можливість маніпуляцій із генетичною складовою особистості та може сприяти подальшому її знеціненню, воно здатне зруйнувати основи дітонародження та батьківства". Патріарх вважає, що клонування є небезпечним і з огляду на психологічні наслідки. Тож людина, яка з\'явиться на світ у результаті такої процедури, може відчувати себе не окремою особистістю, а лише чиєюсь "копією".

"Необхідно також враховувати, що експерименти з клонуванням людини можуть супроводжуватися народженням нежиттєздатного потомства. "Тиражування" людей може бути бажаним лише для прихильників тоталітарних ідеологій. Людина не може претендувати на роль Творця всесвіту. Клонування є викликом Богові й створеній Ним за Своїм образом і подобою людини, невід\'ємною частиною якої є свобода й індивідуальність особи", – нагадує і застерігає Святійший Патріарх Філарет.

Як бачимо, церкви і навіть офіційні представники держав виступають однозначно проти спроб клонувати людський організм, але, здається, їхній голос так і залишиться "голосом волаючого у пустелі". На жаль, наша цивілізація не живе лише моральними законами. Тому не виключено, що незабаром з\'явиться ціла індустрія (нехай і підпільна) клонування людини. А це ще один шлях до загибелі людства, Принаймні так стверджують представники церкви.

Юрій ДОРОШЕНКО,
газета "Вечірній Київ",
7 грудня 2001 року

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2