foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Преосвященним архипастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним Українського Екзархату
 
Смерті святкуємо умертвіння...
іншого, вічного життя початок…
(7 пісня Пасхального канону)
 
Дорогі браття і сестри!
Христос воскрес!
 
Скільки радості вкладаємо ми в ці два слова, коли їх вимовляємо! З яким ду­ховним піднесенням ми повторюємо їх без ліку в ці пасхальні дні! Яким духовним захопленням пройнята вся наша великодня служба з її піснеспівами! Ці два слова являють собою найбільшу святиню для нашого серця, тому що в них уся суть нашої віри, вся міць нашої надії, вся сила нашої любові до Спасителя.
У великодніх піснеспівах свята Церква говорить про радість і кличе нас до радості: “Світися, світися, новий Єрусалиме…”, “радій нині і веселися, Сіоне”, “через Хрест прийшла радість всьому світові”, “радісно обіймемо один одного”. З особливим натхненням ми часто повторюємо і слова псалмоспівця Давида: “Цей день, який сотворив Господь, радіймо і веселімось в нім” (Пс. 117, 24).
І яка зрозуміла для нас ця радість Церкви, це наше святкування! “Якщо Христос не воскрес, віра ваша марна”, – говорить апостол Павло (1 Кор. 15, 17). Коли б Христос не воскрес, Він лишився б для людства великим, правдивим, святим Учите­лем, але не був би Він для нас Всемогутнім Богом і Спасителем. Та Христос воскрес і став початком загального воскресіння померлих.
Ми віримо, що Ісус Христос не тільки наш Божественний Учитель, але Він – Бог Всемогутній, Який силою Свого Божества на третій день воскрес із гробу. Воскресення Христове – це найвище з чудес, які творив Господь наш Ісус Христос у дні Свого земного подвигу, найвище свідчення про Його Божество.
Ми віримо, що все, чого Він навчав, що Він обіцяв дати людям, які вірують в Нього, – це Божественна істина. І тому ми так утішаємось, так радіємо в ці пас­хальні дні.
Віра в Христове Воскресіння дає християнинові сенс земного буття. Віра – це сила і опора всього нашого життя. Вона зігріває наші серця, вона зміцнює наш дух, вона закликає нас бути чесними трудівниками на добро ближніх, на благо нашої Вітчизни.
Усе, що ми, як православні віруючі люди, маємо у своєму житті найрадіснішого, найдорожчого, – все це дає нам Воскресіння Христове. Під час прощальної бесіди зі Своїми учениками Ісус Христос сказав їм, що після Його Воскресіння “зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас” (Ін. 16, 22).
Усі ми знаємо, що радість – це окраса життя людського. Нерідко вона буває подібна до сонячного променя, що несподівано пробивається крізь похмуре небо і, падаючи на землю, приносить з собою оживлення.
Усі ми прагнемо радостей, усі ми їх шукаємо. Бажаючи одне одному всього найсвітлішого і найкращого в житті, ми тим самим бажаємо тим, кого любимо, біль­ше радостей. Без них життя було б тьмяним, нудним і тяжким. І хоч життєвий шлях кожного з нас усіяний журбою, хворобами, турботами й тривогами, проте немало і радостей переживає наше серце. Серед усіх неминучих у земному житті скорбот і випробувань православний християнин шукає таких радостей, які були б вічними, як безсмертним є наш дух. І такі радості дає нам наша віра. Не випадково апостол Павло, повчаючи християн, говорив: “Завжди радійте!” (1 Сол. 5, 16).
Наші духовні радості невіддільні від радостей земних. Цього року всі народи переживають особливу радість. Ця радість пов’язана з відновленням миру у В`єтнамі. Наша радість єднається з радістю в`єтнамського народу, який одержав перемогу над тими, хто протягом довгих років сіяв смерть на багатостраждальній землі В`єт­наму. Перемога в`єтнамського народу – це перемога всього прогресивного людства. І ми не можемо не радіти з того, що в цьому районі землі нарешті настав мир і люди взялися до творчої праці.
Однак ще є місця на нашій планеті, де народи продовжують страждати через відсутність миру. Ми маємо на увазі насамперед Близький Схід. Підносячи молитви про жаданий мир для всіх народів, ми повинні поєднувати наші зусилля із зусиллями тих, хто прямує до загального міцного миру на європейському континенті, хто доби­вається загального і повного знищення смертоносної зброї, яка несе людству загибель, хто шукає шляхів до визволення мільйонів людей від голоду і злиднів.
Ми вітаємо проведення наміченого Всесвітнього конгресу миролюбних сил і ві­римо, що цей конгрес підтримають християни всього світу. Наша свята Церква, справляючи свято радості, нагадує нам про постійний християнський обов`язок щирою молитвою і чесною працею сприяти благу нашої країни та зміцненню миру між народами.
У ці святкові дні сердечно вітаю вас, преосвященні архипастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці та черниці, улюблені браття і сестри, зі святом Пасхи і молю Воскреслого Господа дарувати всім нам благодатну допомогу на добрі діла. Нехай ніщо не потьмарює в нас духовної радості! Підносячи молитви Воскреслому Христу, будемо просити Його, щоб Він послав людству оновлення духовне, дарував людям Своїм силу і благословив усіх нас миром. Амінь.
Воістину Христос воскрес!
 
1973 р.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2