foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

Книга "Щирі розповіді прочанина..." вище рекомендувалася для прочитання тому, що в ній простим способом розповідається, як на практиці творять невпинну сердечну молитву. Слід зазначити, що книга розповідає про особливі випадки, які не кожен може застосувати до себе. Щоб, творячи молитву, читач уникнув захоплення в хибну містику і в уяву, або перетворення молитви в просту медитацію, пропонується декілька порад, про які християнин, що молиться, повинен пам`ятати:
— Молячись, ти особисто зустрічаєшся зі Святим Богом.
— Для досягнення успіху в молитовному житті прагни щиро того, щоб твоя совість була чистою по відношенню до Бога, твоїх ближніх і миру.
— Проте не сумнівайся звертатися до Бога
за допомогою у молитві, яким би поганим ти себе не вважав: всі наші гріхи є немов би краплею у порівнянні з морем любові Божої.
— Починай щодня твою молитву з упокорюванням, немов би здійснюючи її вперше; молитва не дає капіталу, говорять Отці.
— Налаштовуй душу до відчуття присутності Божої і промовляй молитву неспішно, звертаючи увагу на кожне слово, інакше ти молишся немов би на вітер. Коли ти помічаєш, що твої думки розсіялися, то повертай їх, не бентежачись, до слів молитви.
— Повторюй молитву Ісусову в довгій або короткій формі, так, як у кожному випадку здається кращим: "Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного!" або: "Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй нас!" або: "Ісусе, Сину Божий, помилуй мене!"
— Коли ти один, вимовляй молитву вголос або про себе.
— Під час молитви не складай ніякого образу стосовно Бога, неба а також ні про що інше. Уява, за словами отців, є грубою душевною силою, яку не слід застосовувати в молитві.
 
— Не звертай уваги на ті нечисті думки або образи, що з`являються під час молитви і що хулять святість: вони не твої власні, а походять від злого духа і пропадуть, якщо ти на них не звертатимеш уваги.
— Не шукай місцезнаходження твого серця особливими методами, це пасує тільки тим, хто живе наодинці і в безмовності, зосередься на словах молитви, і серце свого часу братиме участь в них.
— Молитва вимагає примушувати себе до неї до кінця життя, це є саме та боротьба, на яку Христос указує, кажучи, що "Царство небесне здобувається силою, і ті, хто застосовують силу, захоплюють його" (Мт. 11:12).
— Єдине відчуття, до якого під час молитви треба свідомо прагнути, це відчуття покаяння і своєї негідності, решта відчуттів є дарами милості Божої, які Він посилає нам у міру нашого упокорювання.
Остерігайся вважати своєю заслугою плоди молитви, такі як, наприклад, зосередженість, душевне переживання, сльози. Часто Бог зі Своєї милості дає нам спочатку скуштувати солодкість молитви, але потім залишає нас діяти тільки власними силами, щоб випробувати нашу вірність і показати нам, що ми таке є без Його благодатної допомоги.
— Молитву Ісусову ти можеш також творити в храмі під час богослужіння. Тоді все, що ти чуєш і бачиш, є немов би маслом для вогню твоєї внутрішньої молитви. Під час Євхаристії краще все ж таки зосереджуватися на словах загальної молитви. Згідно Отців, найважливішим спілкуванням з Христом є Святе Причастя, після чого слідує молитва Ісусова.
— Читай щодня Біблію і творіння Святих Отців про молитву. Це читання є особливо важливим у наш час, коли відсутні живі приклади і наставники.
— Засвоюй собі відповідне молитовне правило, дотримуйся його, як близького друга, але все ж не давай йому зробити з тебе раба.Наприкінці найголовніше, що треба запам`ятати: тримай твоє серце вільним від зла, заздрості і осуджуючих думок, щоб Бог почув твою молитву; пробачай усім, щоб Бог пробачив тобі, і будь милостивим до всіх, щоб Бог помилував тебе. Не дарма Отці говорять: "Твоє спасіння — в ближньому".

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2