foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Apologet

Апологет : православний апологетичний сайт

 ПРО НУМЕРАЦІЮ ПСАЛМІВ І НАЗВИ КНИГ

     Нумерація деяких псалмів у західних виданнях Біблії, у тому числі у виданнях Біблійних товариств, відрізняється від нумерації в даній Біблії, що треба пам’ятати при користуванні іноземною літературою. Ця різниця пояснюється тим, що слов’янська, російська та українська Біблії в нумерації псалмів наслідують грецьку Біблію – так звану Септуагинту (LХХ), тобто переклад сімдесяти тлумачів, зроблений з єврейської мови на грецьку в III–II століттях до Різдва Христового. Західні ж видання дотримують тієї нумерації псалмів, що існує в єврейській, так званій масоретській (М) Біблії. Співставлення нумерацій подано у таблиці, де лівий стовпчик (LХХ) показує нумерацію псалмів у грецькій, слов’янській, російській та українській Бібліях, а права (М) – у єврейській Біблії та у перекладах з неї.

 psalmy

     Книги Царств у масоретській Біблії (М) і в перекладах з неї названі інакше, ніж у Септуагинті (LХХ), Вульгаті (латинській Біблії), слов’янській, російській та українській Біблях:

LXX 

  M

LXX M
   1 Царств       1 Самуїла   
   3 Царств        1 Царів   
   2 Царств     2 Самуїла   
   4 Царств     2 Царів   

     У деяких виданнях Біблії Книгу Неємії називають Другою книгою Ездри, Другу Ездри – Третьою Ездри, а Третю Ездри – Четвертою книгою Ездри.

НОВИЙ ЗАВІТ і ПСАЛТИР (аудіоформат)

МЕЧ ДУХОВНИЙ

Меч духовний №2