Під час гонінь на християн єпископ Антіохійський Ігнатій був засуджений на розтерзання дикими звірами. Під час здійснення дороги до Риму він написав сім листів до різних общин. У них він згадує своє інше ім`я — Теофорос, що означає Богоносець. Існує переказ, що він був тією самою дитиною, яку Христос узяв на руки, говорячи своїм учням про те, хто є найбільшим в Царстві Небеснім.
Коли Ігнатія привезли до Риму і наближався момент, коли його мали кинути на розтерзання хижакам, воїни запитали у нього, чому він безперервно повторює слово "Ісус". Він відповів, що це слово написано в його серці. Існує передання, що коли хижаки розтерзали мученика, і один з воїнів мечем розітнув його серце, то на ньому дійсно було золотими літерами написано слово "Ісус".
Неважливо, чи вважаємо ми цю розповідь дивом Божим або ж благочестивою легендою. В усякому разі, це, як і інше ім`я Ігнатія — Богоносець, — говорить про те, що практика молитися Іменем Христовим є дуже давньою. У Своїй прощальній бесіді з учнями Христос заповідав молитися в ім`я Його, і цю заповідь християни стали здійснювати із самого початку.
Як видно з Нового Завіту, у імені Христовім міститься особлива сила. Тому, коли апостол Петро зцілив кульгавого і у нього запитали: "Якою силою чи яким ім`ям ви це зробили?" — Він відповів: "То хай буде всім вам... відомо: ім`ям Ісуса Христа Назарянина" (Діян. 4: 7-10).
Ісус сам указував на молитву в ім`я Його, утішаючи своїх учнів, що залишилися в світі:
І що тільки попросите в Моє ім`я, те й зроблю, щоб прославився Отець в Синові. Коли про щось попросите Мене в Моє ім`я, — і те Я зроблю.
І того дня Мене не проситимете нічого. Щиру правду, щиру кажу вам, чого тільки попросите від Отця в Моє ім`я, — дасть вам. Дотепер ви не просили нічого в Моє ім`я. Просіть — і одержите, щоб ваша радість була повною. (Ін. 14:13-14, 16:23-24)
І дійсно: молитва в ім`я Христове є радістю для всіх поколінь аж до наших днів. Починаючи з IV сторіччя, пустельники і мешканці монастирів зберігали цю молитовну традицію. Але молитва Ісусова не є привілеєм лише чернецтва, але призначена для всіх християн. Таким чином, нам необхідно знати цю молитовну традицію, що називається вправлянням в молитві Ісусовій, щоб і "наша радість була повною".